Dlaczego warto zdecydować się na deski elewacyjne?

0

Coraz więcej nowych i modernizowanych budynków jest wykańczanych efektownymi deskami elewacyjnymi. Na rynku dostępnych jest wiele produktów tego typu, które dają możliwość nadania elewacjom budynków nieco bardziej indywidualnego charakteru. Efektowne wykończenia zwracają uwagę i podnoszą atrakcyjność każdej nieruchomości. Deski elewacyjne dostępne w naszym sklepie to jedne z bardziej atrakcyjnych produktów tego typu jakie są dostępne na rynku. Dzięki nim można osiągnąć rewelacyjny efekt wizualny, jednocześnie deski są trwałe i bardzo dobrze przygotowane do ekspozycji na zewnątrz budynku.

Zastosowanie desek elewacyjnych

Deski elewacyjne są stosowane do wykańczania elewacji, fasad, szczytów i pasów wokół okien w budynkach o każdej wielkości. Deski tego typu wykorzystuje się do wykańczania budynków drewnianych, wznoszonych w technologii szkieletowej oraz jako elementy ozdobne budynków w technologii tradycyjnej. Niektóre nowoczesne aranżacje przewidują kompletne wykończenie budynku na zewnątrz przy zastosowaniu nowoczesnych desek elewacyjnych, niezależnie od technologii, w jakiej zostały wzniesione. To doskonały sposób na wyróżnienie budynku w przestrzeni miejskiej. Deski elewacyjne komponują się rewelacyjnie także z zielenią, co pozwala lepiej wkomponować budynek w jego naturalne otoczenie.

Standardowe deski elewacyjne

Dobra deska elewacyjna to prefabrykowany element z suchego struganego drewna, który można od razu montować w miejscu przeznaczenia. W naszym sklepie dostępne są deski elewacyjne z suszonego Modrzewia Syberyjskiego oraz ze Świerku o różnym kształcie. Popularne wzoru to typowa płaska deska elewacyjna, pół bala, romb i podwójny romb czy deska diagonalna. Szeroki wybór dostępnych wzorów daje możliwość dobrania właściwego profilu do każdej aranżacji. Warto pamiętać, że typowe deski świerkowe i modrzewiowe wymagają właściwego zabezpieczenia przed wilgocią i zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi.

Thermo deski elewacyjne

Alternatywą dla standardowych desek elewacyjnych są produkty modyfikowane termicznie. W naszej firmie dostępne są produkty marki Thermory, która oferuje profile elewacyjne z Sosny Skandynawskiej, Sosny Bezsęcznej i Jesionu Amerykańskiego, które zostały poddane specjalnemu procesowi obróbki. W wyniku termomodernizacji drewna uzyskano wyjątkowe parametry wytrzymałościowe. Trwałość deski elewacyjnej z Thermo Sosny przekracza 20 lat, a w przypadku Thermo Jesionu to nawet ponad 25 lat bezobsługowej eksploatacji. Deski można oczywiście zabezpieczyć, aby nie traciły charakterystycznego koloru, jaki drewno zyskuje w trakcie procesu termomodernizacji.

Warto mieć na uwadze także fakt, że Thermo deski elewacyjne są w pełni odporne na szkodliwe oddziaływanie grzybów i insektów atakujących drewno, a oprócz tego nie nasiąkają wodą. To doskonały produkt do wykańczania fasad. Jest w pełni odporny na zmieniające się warunki atmosferyczne i utrzymuje pełną stabilność wymiarową w trakcie całego okresu eksploatacji.

Poprzedni artykułCzy faktycznie styropian grafitowy jest lepszy od białego?
Następny artykułDlaczego warto ocieplić poddasze i dach wełną celulozową?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj