Dlaczego nie warto kupować mieszkań z drugiej ręki?

0

Zakup domu czy mieszkania wiąże się z bardzo poważną inwestycją, która powinna być odpowiednio przemyślana. Niezależnie czy zdecydujesz się na zakup mieszkania w bloku, czy domu jednorodzinnego, kluczowe jest ustalenie, czy chcesz zainwestować w lokum z rynku pierwotnego, czy wtórnego. Dlaczego lepszym rozwiązaniem jest kupno mieszkania w stanie deweloperskim? O tym w poniższym artykule.

Nowe domy w Lublinie – kluczowe zalety

Nowe domy w Lublinie posiadają szereg zalet utwierdzających potencjalnych kupców w przekonaniu, że warto zainwestować w nieruchomości w stanie deweloperskim.

Urządzisz pomieszczenia według własnego uznania

Nowe domy i mieszkania mają tą nieocenioną zaletę, że możesz je samodzielnie urządzić dosłownie od zera nie zważając na gust poprzedniego właściciela. Samodzielnie decydujesz jakie podłogi położyć, które drzwi zamontować, czy jaki kolor płytek rozświetli pięknie Twoją nową łazienkę.

To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ nie trzeba zrywać poprzednio zastosowanych materiałów i przejmować się eksploatacją na przykład starych drzwi. Usunięcie zbędnych dla Ciebie elementów może zająć naprawdę dużo czasu. Oczywiście urządzanie nowego mieszkania również, ale oszczędzisz sobie wysiłku i zmarnowania czasu na pozbywanie się starych rzeczy.

Nowe lokale posiadają większą wartość rynkową

Oczywiście mało kto myśli o sprzedaży świeżo kupionego mieszkania, ale jeśli nadarzy się taka konieczność w bliższej lub dalszej przyszłości, to możesz liczyć na całkiem atrakcyjną ofertę cenową przy sprzedaży. Dlatego nowe mieszkania uznaje się za szczególnie trafioną inwestycję.

Możliwość wyboru gotowych projektów aranżacji wnętrz

Kto z nas nie wyobrażał sobie nigdy jak będzie wyglądało jego własne mieszkanie, albo gdzie postawi swój wymarzony, wielki telewizor. Deweloperzy oferują klientom gotowe projekty aranżacji wnętrz, które często ułatwiają podjęcie decyzji jak rozdysponować pomieszczenia w lokalu.

Nowe mieszkanie gwarantuje ulgę podatkową

Kupując mieszkanie w stanie deweloperskim jesteś zwolniony z podatku od czynności cywilnoprawnych, który wynosi 2% wartości zakupionej nieruchomości. Może ta liczba nie wygląda zatrważająco, ale jeśli przeliczysz ile wynosi 2% na przykład z 400 tysięcy to kwota staje się większym wydatkiem.

Łatwiej uzyskać kredyt na nowe mieszkanie

W dzisiejszych czasach kupno mieszkania za gotówkę to prawdziwa rzadkość. Wiele osób kupuje nieruchomości biorąc pokaźny kredyt w banku lub mniejsza pożyczkę na sam remont i wyposażenie. Zdecydowanie łatwiej jest uzyskać kredyt na nieruchomość z rynku pierwotnego niż na mieszkanie z drugiej ręki, a co za tym idzie możesz liczyć prawdopodobnie na lepsze warunki kredytowe.

Poprzedni artykułIle kosztują ogrodzenia żaluzjowe?
Następny artykułRodziny i pary zapraszamy – Eko-Grotę otwieramy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj