Czym są podwaliny pod progi?

0
Czym są podwaliny pod progi?

Podwaliny pod progi drzwiowe to określenie na grupę produktową, do której należą tak zwane klinaryty – produkowane ze specjalnie utwardzonego polistyrenu ekspandowanego.

Taka podwalina pod progi drzwiowe wytwarzana jest w podstawowych, standardowych wymiarach o wysokości od 70 do 250 mm oraz szerokości uzależnionej od zastosowanego systemu, długości natomiast 1200mm.

Na prośbę klienta istnieje możliwość wykonania bloku podprogowego w dowolnych wymiarach. Dotyczy to całego przekroju oraz wymiarów zewnętrznych. Szczególnie polecany jest klinaryt ze specjalną warstwą TYTAN EVOMER. Warstwa ta skutecznie zabezpiecza przed szkodliwym działaniem UV.

Klinaryt pod drzwi tradycyjne oraz drzwi tarasowe suwane

Wyróżnia się trzy zasadnicze modele klinarytu, różniące się swoim zastosowaniem:

Klinaryt pod drzwi; ten tradycyjny profil drzwiowy może posłużyć nam świetnie między innymi jako podkład pod balkony, progi drzwi ze stali oraz aluminium. Jest on dużo twardszy od XPS, a co za tym idzie, można stawiać na nim cięższe, bardziej wymagające konstrukcje, bez obaw, że nie wytrzyma takiego obciążenia. Klinaryt ten jest na tyle twardy, że można do niego zamontować takie elementy jak kątowniki, nawiercać, czy też wkręcać wkręty, jest cieplejszą alternatywą dla stosowania poszerzeń systemowych.

Klinaryt pod drzwi tarasowe suwane typu HS HST; ten model zapewnia izolację drzwi tarasowych, ma również ogromne znaczenie dla polepszenia właściwości cieplnych samej konstrukcji, czyli termoizolacji, dlatego też przygotowano specjalną ofertę podwaliny klinaryt pod suwanki typu HS, jego kształt jest dopasowywany indywidualnie do progu zastosowanego w danym systemie HST. Ponadto zastosowano, podobnie zresztą jak w innych modelach, listwę usztywniającą z taśmą rozprężną oraz dolną listwę służącą do wpinania kotew. Co dość ciekawe jest tańszym rozwiązaniem w stosunku do 2 sztuk systemowych poszerzeń.

Klinaryt pod drzwi tarasowe uchylno-przesuwne typu PSK; to rozwiązanie zostało wymyślone przez Tadeusz Romańskiego z Grupy MAGNUM, a jest wykonywane przez Firmę KLINAR, polega na liniowym podparciu całej konstrukcji oraz szyny jezdnej po której przemieszcza się skrzydło tych drzwi, dzięki takiemu rozwiązaniu unikamy problemów z uginaniem się tej szyny i tak zwanym efektem klatkowania – skakania skrzydła.

Poprzedni artykuł5 pomysłów na to, jak ocieplić wnętrze pokoju
Następny artykułOchrona betonowych elementów obiektu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj