Chcesz kupić mieszkanie na wynajem? Postaw na mniejszy metraż

0
Chcesz kupić mieszkanie na wynajem? Postaw na mniejszy metraż

Mieszkania jako inwestycja są obecnie bardzo chętnie kupowane. Dużym zainteresowaniem cieszą się w szczególności te o mniejszym metrażu. Dlaczego warto zdecydować się właśnie na takie lokum?

Lokaty bankowe mają rekordowo niskie oprocentowanie. Możemy wprawdzie grać na giełdzie albo wybrać fundusze inwestycyjne, ale takie metody pomnażania pieniędzy zawsze związane są z mniejszym lub większym ryzykiem. W związku z tym wielu Polaków myśli o inwestowaniu w nieruchomości, które w obecnych czasach wydaje się najbardziej pewną metodą na ulokowanie kapitału. Chociaż ceny mieszkań nie są niskie, to jednak stanowią one atrakcyjną ofertę dla inwestorów. Na mieszkaniu możemy zarobić podwójnie, a mianowicie przez wynajem oraz na jego rosnącej wartości.

Aby można było zyskać na mieszkaniu jak najwięcej, trzeba przede wszystkim pamiętać o tym, że liczy się jego prawidłowy dobór. Bardzo często spotykamy się z poradą, że kluczowa jest lokalizacja. Rzeczywiście, dobrym wyborem będzie Poznań – http://ronson.pl/inwestycje-poznan/ gdzie zapotrzebowanie na lokale na wynajem jest bardzo duże. Warto jednak pamiętać o tym, że lokalizacja to jeszcze nie wszystko. Liczy się również metraż nieruchomości. Dlaczego jest tak ważny? Przede wszystkim małe mieszkania są łatwiejsze w wynajmie i w ewentualnej odsprzedaży. To na nich możemy zarobić też najwięcej w przeliczeniu na metr kwadratowy.

Małe mieszkania mogą być przeznaczone na wynajem długoterminowy, na przykład dla rodziny czy studentów, ale też krótkoterminowy – możemy wykonać z nich aparthotel i wynajmować je turystom, biznesmenom w podróżach służbowych. Nawet jeśli mniejsze mieszkanie będzie miało nieco gorszą lokalizację, i tak jesteśmy w stanie dobrze na nim zarobić, ponieważ zainteresowani będą preferowali mniejsze lokale nad tymi większymi.

Warto jednak wskazać, że ze względu na duże zainteresowanie małymi metrażami są one najszybciej sprzedającymi się w ofertach deweloperów. Warto zatem szybko zdecydować się na transakcję, jeśli uda nam się znaleźć atrakcyjne lokum.

Poprzedni artykułGdzie warto kupić dom?
Następny artykułIle kosztuje dom z bali całoroczny?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj