Budowa kompleksowa domów w pigułce

0

Przychodzisz na plac budowy domu i nie zastajesz członków ekipy. W nowo wybudowanym domu podczas ulewy przeciekł dach i zalało całe poddasze. W niektórych pokojach nie domykają się okna, niektóre trzeba wymienić. W systemie wentylacji brakuje elementów. W miejscu, gdzie miał stać kominek wielka dziura w ścianie. Położone rury mają inne fi niż zakładał projekt. Brzmi jak koszmar? Brzmi i jak się okazuje, dla wielu inwestorów okazuje się rzeczywistością. Niestety, lista kłopotów i usterek, jakie mogą czekać świeżo upieczonych właścicieli domów może być bardzo długa. Czy można ją skrócić i nie doczekać się momentu, w którym pożałuje się decyzji o własnym domu z ogródkiem? Można!

Wszystko w jednych rękach

Jedni kupują od deweloperów, inni, z różnych względów, decydują się na budowę domu od podstaw. I to właśnie tych ostatnich mogą spotkać wspomniane wyżej „niespodzianki”. Chyba, że zamiast samemu załatwiać, uzgadniać, negocjować, zamiast powierzać poszczególne etapy realizacji różnym podmiotom, wybierze się firmę – wykonawcę, która pomoże, doradzi, zaprojektuje, zbuduje i wykończy dom.

Budowa kompleksowa domów

To wygodne, pozwalające zaoszczędzić mnóstwo czasu, pieniędzy i nerwów rozwiązanie. Boom na domy sprawił, że powstało wiele firm realizujących tego typu usługi. Zanim wybierzemy wykonawcę budowy, warto sprawdzić jakie firmy w danych okolicach budują kompleksowo domy, sprawdzić doświadczenie firmy, przyjrzeć się realizacjom, posłuchać opinii innych klientów. Nie bez znaczenia jest bowiem fakt w jaki sposób dana ekipa pracuje, jakim zapleczem dysponuje, jakie standardy podczas budowy zachowuje. Wachlarz usług firm może się różnić – warto sprawdzić co dany wykonawca oferuje.

„Budowa pod klucz” – czego można oczekiwać w ramach usługi?

Wykonawca zdejmie z barków inwestora większość obowiązków i zadań. Po pierwsze, gdy przedstawi wycenę wszystkich robót i zostanie ona zaakceptowana, pomoże załatwić formalności w banku i w urzędach, po drugie przygotuje projekt odpowiadający wymaganiom klienta, a jeśli już projekt jest – sprawdzi go. Wykonawca zadba o zabezpieczenie terenu budowy i będzie koordynował wszystkie prace. Na wykonane prace firma budowlana Pabianice, wykonująca domy od fundamentów aż po płytki udziela wieloletnich gwarancji.

Jeden podmiot, który się z inwestorem komunikuje, który doradza, który zarządza, który bierze odpowiedzialność za ewentualne usterki – to naprawdę wiele znaczy. Wie o tym każdy, kto budował dom w systemie tradycyjnym i gospodarczym i zjadł na tym zęby.

Poprzedni artykułKabel solarny – specjalny przewód, którym płynie prąd wytworzony z energii słonecznej
Następny artykułOcena zagrożenia wybuchem – czym jest i co zawiera?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj