Beton towarowy – dlaczego warto go zamówić?

0

Samodzielne przygotowanie betonu zawsze jest obciążone pewnym ryzykiem, chyba że jest się ogromnie doświadczonym w tym zakresie specjalistą. Jeśli nie, to lepiej zamówić wysokiej jakości beton towarowy. Pamiętaj jednak trzeba o wypożyczeniu lub zakupieniu pompy do betonu.

  1. Beton towarowy – co to?
  2. Do czego wykorzystuje się beton towarowy?

Beton towarowy – co to?

Beton towarowy to alternatywa dla samodzielnej produkcji tego ważnego materiału budowlanego. Powstaje on ze zmieszania drobnego i grubego kruszywa. Dodaje się do niego również cement, wodę oraz odpowiednie domieszki i dodatki uszlachetniające. Produkowany jest on na węzłach betoniarskich przez doświadczone i sprawdzone firmy, które dowożą materiał w betoniarni na wskazane przez klienta miejsce. Beton jest przewożony samochodami samowyładowczymi lub betonowozami, co gwarantuje, że podczas trasy nie straci on swoich właściwości. Zamówienie tego typu materiału po pierwsze pozwala oszczędzić czas potrzebny na jego przygotowanie, po drugie – chroni przed ewentualnymi problemami wynikającymi ze stosowania betonu o niewystarczająco dobrych parametrach. Chodzi tutaj przede wszystkim o wytrzymałość betonu, która jest kluczowa w przypadku betonu posadzkowego, towarowego czy nawierzchniowego. Należy pamiętać, że z betonu towarowego wykonuje się fundamenty, ściany, słupy czy stropy. Dla bezpieczeństwa powstającego budynku kluczowe jest, aby wykorzystywane przy jego budowie materiały miały jak najwyższą jakość.

Do czego wykorzystuje się beton towarowy?

Beton towarowy to jeden z podstawowych materiałów budowlanych. Swoje właściwości zawdzięcza przede wszystkim jakości stosowanych do jego produkcji składników, odpowiednim ich proporcjom i specjalnym dodatkom. Musi się one wyróżniać wyjątkowo dużą trwałością oraz plastycznością. W przypadku masowej produkcji znaczenie ma oczywiście również koszt samego jego wytworzenia, który przekłada się na ostateczną cenę dla klienta.

Beton towarowy stosuje się zarówno w budownictwie przemysłowym, w budowie biurowców, galerii handlowych, jak i pojedynczych domów. Stosuje się go do wytwarzania elementów konstrukcyjnych tak różnych obiektów jak domu, budynki użyteczności publicznej, drogi i mosty. Jego wysoka wytrzymałość sprawia, że stanowi doskonały surowiec na wszelkiego rodzaju elementy nośne. Nikt sobie dzisiaj chyba nie wyobraża budowy fundamentów bez betonu towarowego.

Warto pamiętać, że do betonu towarowego koniecznie należy zamówić pompę czyli urządzenie pobierające mieszankę i pompujące ją w określone miejsce.

 

Poprzedni artykułJakie mieszkanie najlepiej kupić na wynajem?
Następny artykułJak wyregulować okno uchylne?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj