Bank głosów: czym jest i jak z niego korzystać?

0

Internetowe banki głosów to serwisy, z pomocą których można zrealizować różne rodzaje nagrań lektorskich. Czym dokładnie są banki głosów? Kiedy najczęściej są one używane? Jak z nich korzystać? Odpowiadamy na wszystkie z tych pytań.

Czym jest bank głosów?

Bankami głosów nazywa się serwisy internetowe, których celem jest zgromadzenie w jednym miejscu różnych nagrań głosowych lektorów realizujących zlecenia na nagrania lektorskie. Pozwalają one na łatwe wyszukanie najlepszego lektora do wykonania danego projektu. Kiedyś banki głosów były dostępne stacjonarnie – w studiach nagraniowych. Teraz można korzystać z nich online, co znacznie usprawniło proces poszukiwania odpowiednich lektorów. Z takich serwisów internetowych korzysta wielu użytkowników. Są to między innymi firmy, stacje telewizyjne i radiowe, agencje reklamowe.

W jakich celach korzysta się z banków głosów?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, bank głosów pozwala na znalezienie najlepszego lektora do wykonania nagrania. Kiedy najczęściej wykonuje się takie właśnie nagrania?

Rodzaje nagrań lektorskich:

  • reklamy telewizyjne i radiowe
  • seriale, filmy, programy telewizyjne
  • prezentacje reklamowe
  • nagrani do multimediów, gier
  • audiobooki
  • systemy telefoniczne, automatyczna sekretarka

Gdy zatem planowane jest wykonanie powyższych typów nagrań, warto pomyśleć o skorzystaniu z usług banków głosów. Z ich pomocą można wybrać sprawdzonego lektora przeznaczonego do wykonania praktycznie każdego projektu – zarówno krótkiego nagrania reklamowego, jak i podłożenia głosu pod postać w serialu lub grze komputerowej.

Jak korzystać z banku głosów?

Banki głosów to serwisy dostępne online dla każdego – bezpłatnie udostępniają próbki nagrań głosowych wielu osób. W bankach można wyszukać nagrania wielu osób, między innymi rozpoznawalnych głosów lektorskich, znanych aktorów i aktorek, ale też tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę w branży. Aby prościej wyszukać odpowiedniego lektora, bank głosów – https://www.powitania.pl/bank-glosow/ udostępnia specjalne wyszukiwarki i filtry, za pomocą których można dobrać odpowiednią osobę, na przykład pod kątem wieku jej głosu, płci, ceny nagrania czy czasu dostępności. Gdy udało się już wybrać odpowiedniego lektora, w następnym kroku można zlecić nagranie z jego udziałem. W tym celu należy skontaktować się ze studiem nagraniowym współpracującym z bankiem głosów i wykonującym nagrania lektorskie. Można zrobić to całkowicie przez internet – to powoduje, że zlecenie można przekazać bez konieczności udawania się do studia osobiście. Gotowe nagranie, także z podkładem dźwiękowym, można otrzymać nawet w parę dni!

Poprzedni artykułOkucia do okien PCV – rodzaje okuć, porady i specyfikacje
Następny artykułZabudowa furgonów. Jak wykonuje się samochody do zadań specjalnych?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj