Apartamenty nad morzem – inwestycja i baza wypoczynkowa w jednym

0

Nieruchomości to jedna z bezpieczniejszych inwestycji w ogóle, a apartamenty i mieszkania nad morzem tym bardziej, bo każdy lubi pomieszkać blisko plaży. Polskie wybrzeże jest coraz atrakcyjniejsze dla gości z zagranicy i rodzimych urlopowiczów, ponieważ oferuje usługi turystyczne i gastronomiczne coraz lepszej jakości.

W perspektywie kilku lat ulokowanie tu oszczędności, a nawet zaciągnięcie na ten cel kredytu na pewno się opłaci. Warto też mieć na uwadze, że apartament nad morzem to także pewna baza urlopowa dla własnej rodziny, bez rezerwacji czy przedpłaty, a jedynym ograniczeniem w korzystaniu może być fakt, że gościmy w nim klientów, czyli zarabiamy.

Zakup na rynku pierwotnym czy wtórnym?

Kiedy kupujemy mieszkanie dla siebie i swojej rodziny, kierujemy się zazwyczaj własnymi potrzebami i upodobaniami, dostosowujemy wybór do możliwości finansowych i to właściwie wystarcza za podstawę do podjęcia decyzji. Na zakup na rynku pierwotnym lub wtórnym mają wpływ takie czynniki jak cena, odległość od centrum, czyli pracy i szkół, a także stan samego mieszkania. W przypadku inwestycji w apartament nad morzem, który mamy zamiar wynajmować przez jakąś cześć roku, oprócz swoich potrzeb i zwyczajów bierzemy pod uwagę cechy i preferencje naszych przyszłych klientów. Kupno nowego mieszkania lub apartamentu daje możliwość stworzenia w nim przestrzeni dostosowanej do wynajmu i urządzenia zgodnie z nowymi trendami. Mamy też wówczas większe szanse wybrania lokalu z takimi udogodnieniami, jak miejsce garażowe lub parkingowe, ochrona ternu, własny plac zabaw. Te szczegóły mogą się okazać ważne dla osób, którym w przyszłości zechcemy wynająć apartament. Kolejną rzeczą jest standard wykończenia i dodatkowe wyposażenie takie jak klimatyzacja centralna lub windy. Nowo wybudowane apartamentowce nad morzem oferują często warunki lepsze niż niektóre hotele i pensjonaty.

Dobór lokalizacji i atrakcje

Osoby, które chcą kupić apartamenty nad morzem Kołobrzeg – czy to dla siebie czy na wynajem – przywiązują dużą wagę do odległości budynku lub parceli, na której ma być wybudowany, od morza. Jest to wszakże jedno z kryteriów, jakie bierzemy pod uwagę, kiedy szukamy miejsca na wypoczynek. Ważny jest też widok z okna, bo chociaż na urlopie nie spędzamy raczej czasu w apartamencie, to miło jest wypić poranną kawę na tarasie z widokiem na basen lub park nadmorski. Innym elementem, jaki warto brać pod uwagę wybierając lokal na inwestycję, jest bogata infrastruktura rekreacyjna, najlepiej całoroczna. Dostęp do takich atrakcji jak basen, sauna, siłownia, zielone dziedzińce pozwolą w pełni zregenerować się przyszłym właścicielom oraz zwiększą zainteresowanie wśród wynajmujących gości znacznie wydłużając sezon wynajmu poza okres letni.

Niedogodności związane z pandemią, takie jak ograniczenia wyjazdów zagranicznych i okresowy brak możliwości skorzystania z hotelu czy pensjonatu, spowodowały wzrost zainteresowania własnym lokalem nad morzem. O takim letnim second home zamarzyło też wiele osób, które zaczęły pracować zdalnie. Inwestycja w apartament nad morzem jest warta rozważenia z wielu powodów – jako lokata kapitału, sposób na biznes, czy wreszcie – osobista nadmorska baza wypoczynkowa.

Poprzedni artykułIle kosztują magazyny energii?
Następny artykułStarbudshop.pl – hurtownia fotowoltaiczna prowadzona przez monterów instalacji PV

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj