Altany ogrodowe i ich rodzaje

0

Altanki ogrodowe możemy śmiało nazwać elementami małej architektury. Choć przede wszystkim mają funkcję dekoracyjną i stanowią doskonały element wyposażenia ogrodu, mogą być również bardzo funkcjonalne. Altany ogrodowe drewniane występują w wielu modelach i różnych rodzajach konstrukcji. Różnią się między sobą materiałem wykonania oraz wielkością. Co ważne, możesz je również zaprojektować w wybrany sposób albo zdecydować się na zakup gotowego modelu.

Nowoczesne altany ogrodowe – zastosowanie

Drewniana altana to idealne miejsce na to, aby przechowywać w niej meble ogrodowe. Te stosunkowo małe konstrukcje na przykład z drewna sosnowego, umożliwiają przechowywanie elementów złożonych. Z kolei w tych większych można po prostu postawić meble.

Inną różnicą jest fakt, że altana drewniana 3×3 może mieć ściany lub też ich nie posiadać. Część z nich posiada eleganckie pergole, na których można zasadzić ozdobne rośliny. Niezależnie od tego, na jak duży wariant się zdecydujesz, altana to doskonałe miejsce zabawy dla dzieci czy na zorganizowanie posiłku dla całej rodziny. To właśnie pod takim zadaszeniem można schronić się przed słońcem czy deszczem, a także zaczerpnąć relaksu na świeżym powietrzu. Dzięki właściwie dobranemu oświetleniu, to dobre miejsce na spotkania rodzinne czy imprezy ze znajomymi. Jesienią czy zimą w altance można z kolei przechowywać narzędzia.

Altany ogrodowe – rodzaje

Pamiętaj o tym, że altana na działkę nie wymaga pozwolenia na budowie, jeżeli metraż jej podstawy nie przekracza 35 m2. Altany ogrodowe występują w dwóch rodzajach – otwartym i zamkniętym. Te zamknięte najczęściej są określane jako duża altana, czy domek ogrodowy. Możesz z nich korzystać przez cały rok. Producenci ogrodowych domków tego rodzaju najczęściej umożliwiają także montaż dodatkowego ogrzewania, oświetlenia czy większej ilości umeblowania. Altany ogrodowe otwarte najczęściej wyróżnia drewniana konstrukcja – stąd najlepiej będzie znaleźć je po nazwie: po nazwie firmy typu Altany Ostrowski. Altana z drewna to bardzo popularny wybór wśród wszystkich miłośników architektury drewnianej.

Altanka drewniana może mieć nie tylko różne rozmiary, ale i również kształty. Jeśli sądzisz, że do Twojego ogrodu pasuje altana ośmiokątna, nic nie stoi na przeszkodzie, aby właśnie na taki drewniany domek narzędziowy się zdecydować. Innym rozwiązaniem są drewniane altanki ogrodowe na planie dziesięciokąta. Do wyboru są także opcje czterokątne, sześciokątne czy… grillowe lub bardziej ekskluzywne. Wszystko zależy od tego, jakiej wiaty ogrodowej oczekujesz.

Poprzedni artykułSplit czy Multisplit – co wybrać?
Następny artykułSystemy oświetlenia szynowego – dlaczego warto w nie zainwestować?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj