5 oryginalnych pomysłów na ścianę w przedpokoju

0
5 oryginalnych pomysłów na ścianę w przedpokoju

Przedpokój jest wizytówką Twojego mieszkania. Dobrze, by jego wystrój pozwalał Ci już od progu poczuć się jak w domu. Przedstawiamy 5 pomysłów na aranżację ścian tego wnętrza.

Podczas projektowania przedpokoju zazwyczaj pozwalamy sobie na większą dozę fantazji. Pomieszczenie to pełni funkcję reprezentacyjną – pokazuje charakter domowników. Chcesz urządzić je w oryginalny sposób? Zobacz, jak łączyć różne materiały i style.

1. Beton – industrialne lub eleganckie wnętrze

Beton architektoniczny jest ostatnio bardzo modnym sposobem na wykończenie ścian. Posiada surową fakturę, która nadaje wnętrzu industrialny lub elegancki charakter. Nadmiar betonu w aranżacji może jednak sprawić, że pomieszczenie może wydawać się zbyt zimne. Małe i słabo oświetlone przedpokoje będą potrzebowały dodatkowego jasnego elementu odbijającego światło. Najlepiej w takiej roli sprawdzą się jasne panele ścienne w formie szerokiego pasa od podłogi po sufit. Możesz ułożyć je poziomo lub pionowo. Pod takim jasnym akcentem ustaw reprezentacyjny mebel i dodaj nastrojowe światła, które będą odbijać światło od faktury paneli.

2. Tapeta i panele – praktyczne rozwiązanie

Niezależnie od tego, czy preferujesz styl romantyczny, czy bardziej żywiołowy – na pewno znajdziesz odpowiadający Ci wzór tapety. Trudno ją jednak wyczyścić i wymienić, dlatego często łączy się ją z panelami do wysokości 1,5 m. Panele ułożone pionowo i zakończone ozdobną listwą wyglądają niezwykle efektownie, a dodatkowo są bardzo praktyczne – największe zabrudzenia wystarczy przetrzeć szmatką. Przedpokój urządzony w taki sposób stanowi spójną, przytulną całość.

3. Panele ścienne – wymodeluj przestrzeń

Panele w przedpokoju możesz położyć na dwóch ścianach, na jednej ścianie lub na półtorej ściany. Będą spełniać funkcję ozdobną i praktyczną – umożliwią łatwe czyszczenie tam, gdzie ściana brudzi się najczęściej. Pamiętaj, że ten materiał ułożony pionowo wyciąga wnętrze optycznie ku górze, natomiast linie poziome wydłużają je.

Panele ścienne mogą kojarzyć się ze spuścizną PRL, ale w przedpokoju prezentują się świetnie i nowocześnie z innymi materiałami. Istotny jest bowiem sposób aranżacji tego materiału – styl skandynawski oraz minimalistyczny czerpią mocno z takich rozwiązań. Układ paneli zależy tylko od Twojej fantazji oraz od kształtu pomieszczenia. Jeżeli chcesz urządzić przytulne i oryginalne wnętrze, które szybko nie straci blasku – panele ścienne są najlepszym elementem wystroju. Chcesz wybrać wzór idealny dla ciebie? Sprawdź ofertę Dobre Dla Domu.

4. Panele we wnęce lub na ścianie kolumnowej

Bardzo atrakcyjnie prezentuje się wyróżnienie wnęki lub „wolnej” ściany – tzw. kolumnowej – drewnianym wzorem. Jeżeli na podłodze także chcesz ułożyć panele, te znajdujące się na ścianie nie muszą mieć tego samego koloru. Warto postawić na faktury barwione, wtedy panele na ścianie mogą być kilka odcieni jaśniejsze lub ciemniejsze. Jeśli zaaranżujesz przedpokój w ten sposób, będzie on bardzo stylowy, a jednocześnie zyska ciepły nastrój.

5. Cegła w aranżacji przedpokoju

Czerwona cegła jest materiałem wykorzystywanym w różnych stylach. Dobrze sprawdzi się we wnętrzu rustykalnym, ale też industrialnym, a nawet minimalistycznym. Ten materiał wygląda dobrze na wydzielonych ścianach – wykorzystany na zbyt dużej powierzchni może przytłaczać. By wydobyć ceglaną część z reszty pomieszczenia, warto dodatkowo oświetlić ten fragment ściany. Z cegłą doskonale komponują się drewniane panele – możesz ułożyć je też na ścianach. Ciemne panele, np. dębowe, podkreślą nastrój, a jasne odświeżą pomieszczenie.

Poprzedni artykułNowy wymiar wysłużonej podłogi. V33 prezentuje Lakier Renowacyjny do parkietu
Następny artykułOtwórz dom na wiosnę – rusza nowa akcja promocyjna firmy OknoPlus

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj