Jak zaaranżować łazienkę w stylu industrialnym?

0

Industrialne wnętrza cieszą się bardzo dużą popularnością. Łazienka urządzona w tym niecodziennym stylu powinna sprawiać wrażenie surowej i niedokończonej. Proste meble, duże okna, stonowane kolory lamp oraz innych dodatków, wolna przestrzeń i możliwie jak najwyższy sufit – stosowanie się do podstawowych zasad pozwoli stworzyć jedyne w swoim rodzaju wnętrze.

Podstawy stylu industrialnego

Jedną z najważniejszych kwestii, która definiuje styl industrialny jest wielkość wnętrza. Łazienka industrialna powinna posiadać wolną przestrzeń, którą będzie można zagospodarować w odpowiedni sposób. Warto również ograniczyć się do minimalnej ilości elementów wykończeniowych – ciekawym rozwiązaniem jest pozostawianie ścian w surowym stanie i nietuzinkowe wyposażenie łazienki. Widoczna cegła lub inny materiał doda Twojemu pomieszczeniu niebywałej atrakcyjności. Zachowanie surowego wyglądu to kolejna zasada, o której warto pamiętać podczas urządzania tego rodzaju wnętrza.

Równie ważne będzie dobranie kolorystyki, która optycznie powiększy przestrzeń. Najczęściej wybierane kolory to zdecydowanie biel oraz szarość. Dzięki ich neutralności z łatwością dopasujesz do nich pozostałe elementy. W przypadku, gdy łazienka posiada okna, należy je odpowiednio wyeksponować i zrezygnować z zasłon oraz firan. Świetną alternatywą będą dopasowane do panującego we wnętrzu rolety.

Dodatkowymi elementami, które charakteryzują omawiany styl są bez wątpienia wszelkiego rodzaju rury, elementy wentylacji. Pożądany jest każdy możliwy materiał – beton, stal, wspomniana cegła, posiadające ślady użytkowania drewno. Im bardziej surowy materiał, tym lepiej.

Industrialne wyposażenie łazienki

Podczas urządzania łazienki w stylu industrialnym należy pamiętać o zachowaniu kluczowego minimalizmu. Warto postawić na możliwie jak najmniejszą ilość dodatków, prostą formę mebli oraz pozostałych elementów.

Często wybierane płytki imitujące beton idealnie wpisują się w omawiany styl. Ich surowy wygląd świetnie komponuje się z nowoczesną umywalką, baterią, czy kabiną walk-in. Zestawione z niewielką ilością niezbędnych akcesoriów w kolorze białym lub czarnym okażą się możliwie najlepszym wyborem.

Idealnym uzupełnieniem do tego rodzaju wnętrza będą meble, na których widać upływ czasu. Podczas poszukiwania szafki pod umywalkę, czy słupka warto odwiedzić antykwariaty lub sprawdzić oferty na lokalnych portalach. Zakupione meble – często za niewielkie pieniądze – nadadzą Twojemu wnętrzu niepowtarzalności i indywidualnego charakteru. Być może będą wymagać odświeżenia – jeśli sam nie czujesz się na siłach, zajmie się tym renowator. Nie powinny one być zbyt małe – wielkość należy dopasować do metrażu wnętrza. Warto przemyśleć wyposażenie do łazienki, by otrzymany efekt był w pełni satysfakcjonujący.

Oświetlenie łazienkowe w stylu industrialnym

Oświetlenie do łazienki urządzonej w stylu industrialnym ma kluczowe znaczenie dla uznania aranżacji za udaną. To bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów wyposażenia łazienki, który nie powinien być traktowany powierzchownie. Kolorystykę, kształt oraz wielkość lamp należy dopasować do metrażu łazienki. Najczęściej sięga się po oświetlenie wykonane z metalu lub aluminium. Ich solidny wygląd świetnie wpisuje się w standardy omawianego stylu. Warto postawić na ciemną barwę lamp – czerń, szarość lub grafit, które przełamane modną w ostatnim czasie miedzią, dodają wnętrzu nowoczesnego charakteru. Ciekawym pomysłem są plafony łazienkowe, które nierzadko mają pozostawione na ścianach kable – tego typu rozwiązania są często wybierane przez fanów industrializmu.

Zapoznaj się z ofertą naszego sklepu i wybierz oświetlenie łazienkowe, które nada Twojemu wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Zdecyduj się na nawiązujące do omawianego stylu meble i ciesz się otrzymanym efektem. Urządzona w nieszablonowym stylu łazienka stanie się wizytówką Twojego mieszkania i przez wiele lat zachowa atrakcyjny, modny wygląd.

Poprzedni artykułJaki typ cynkowania wybrać?
Następny artykułCzy faktycznie styropian grafitowy jest lepszy od białego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj