Nie bądź ,,majstrem z Usterki” – zaopatrz się w najważniejsze elektronarzędzia potrzebne w wykończeniówce

0

Młodość ma swoje prawa, ale na pewno nie są nimi brak profesjonalizmu oraz przygotowania. Nawet jeśli dopiero zaczynasz pracę jako wolny strzelec w tym trudnym fachu jakim jest wykończeniówka – zaopatrz się w niezbędne elektronarzędzia, dzięki którym zachwycisz niejednego klienta (i klientkę).

Pamiętaj – wkrętarka nigdy nie zastąpi wiertarki!

Wielu było takich magików, którzy chcieli zmieniać ustalone przez naturę prawa fizyki. Niestety, mimo ciężkich prób w pocie i znoju – jeszcze nikt nie zrobił wkrętem dziury w ścianie. Dobrze więc radzimy, nie próbuj tego w domu (zwłaszcza cudzym!) – zaopatrz się w profesjonalną wiertarkę. To bardzo popularne elektronarzędzie przyda się w praktycznie każdej pracy remontowo-budowlanej. Dobry fachura wie, że jej głównym zadaniem jest wiercenie, rozwiercanie oraz pogłębianie otworów. Wiertarka przyda się również podczas mieszania zapraw – betonu, gipsu i tego typu podobnych. Jak wybrać idealne narzędzie, żeby później nie żałować? Przed zakupem sprawdź takie parametry jak: moment obrotowy, moc, regulacja oraz wyposażenie dodatkowe – wiertła, końcówki, kołki.

Śrubokręt jest dla ignorantów – kup wkrętarkę!

Wprawdzie wkrętarka nie pomoże Ci stworzyć nowych praw fizyki, ale całkiem nieźle skręci meble. To prawdziwa królowa lekkich remontów – nadaje się do składania prostych komponentów ze znanego wszystkim szwedzkiego sklepu. Dobra wkrętarka posiada wbudowany mechanizm regulacji momentu obrotowego, a przy okazji powinna być lekka i precyzyjna. Wejdź na stronę PHU A/B/C – w asortymencie tego sklepu znajdziesz wiele różnych modeli tego narzędzia. Satysfakcja z zakupów oraz dobrze skręconych mebli gwarantowana!

Szlifierka kątowa – wyższa szkoła jazdy

Każdy porządny majster wie, że szlifierka kątowa stanowi podstawowe wyposażenie skrzynki z narzędziami – niestety, młodzi adepci wykończeniówki przekonują się o tym dopiero po czasie. Żadna drzazga pod paznokciem nie boli tak bardzo jak niezadowolenie klienta, który życzył sobie zaokrąglony blat kuchenny, a dostał coś zgoła innego (ciężko powiedzieć w jakim kształcie). Ręczne piły, pilniki oraz inne podobne narzędzia nie pomogą – aby wygładzanie poszło gładko, potrzebujesz szlifierki kątowej. Sprzęt pozwoli Ci na szybkie i estetyczne szlifowanie krawędzi oraz cięcie metalu, betonu czy innych twardych powierzchni. Co sprytniejsi używają jej również do złuszczania farb, szczotkowania, polerowania oraz czyszczenia praktycznie wszystkich nawierzchni. Zanim jednak zaczniesz podobną pracę, ostrzegamy – to wyższa szkoła jazdy.

Szlifierka stołowa – poważna sprawa

Nieśmiały pomruk zachwytu wśród domowych majsterkowiczów (a przy okazji Twoich klientów) gwarantuje szlifierka stołowa. Kojarzona z jej bardziej znaną kuzynką – szlifierką kątową, o której pisaliśmy wyżej. Zastosowanie tych dwóch elektronarzędzi jest jednak inne – dzięki szlifierce stołowej jesteś w stanie szybko naostrzyć narzędzia czy usunąć nieestetyczne zadziory powstałe podczas cięcia drewnianych elementów.

Piła łańcuchowa nie taka straszna jak ją filmują

Pilarka zasłynęła w niejednym filmie grozy, ale nie jest wcale taka straszna jak ją filmują. Ułatwi Ci wiele prac remontowo-budowlanych – zwłaszcza cięcie drewna, sklejki, płyt wiórowych. Nawet jeśli nie jesteś Bradem Pittem piły łańcuchowej, nie martw się – korzystanie z niej nie jest zbyt trudne ?. Wybór właściwej pilarki powinien być wypadkową Twoich indywidualnych potrzeb oraz umiejętności. W ofercie PHU A/B/C znajdziesz wiele modeli – musisz wiedzieć, że największą popularnością cieszą się piły spalinowe. Mają dużą moc oraz wydajność, a przy tym są funkcjonalne. Warto wspomnieć także o pilarkach elektrycznych oraz akumulatorowych –sprawdzają się w rękach początkującego majstra. Tnij nimi małe oraz cienkie elementy.

Wyrzynarka – idealne narzędzie dla początkujących, ale ambitnych

Niektórzy rezygnują z kupna wyrzynarki na rzecz piły łańcuchowej – jeśli jednak masz ambicje na prawdziwego wirtuoza estetycznych i precyzyjnych cięć, w Twoim warsztacie powinna znaleźć się wyrzynarka. Dzięki niej potniesz z powodzeniem płyty drewniane oraz drewnopodobne. Pod warunkiem, że kupisz odpowiedni brzeszczot. Bez niego może być ciężko.

Przecinarka – ale że co?

Jeśli ktoś w pierwszej chwili nie zareagował zdziwieniem na słowo ,,przecinarka” niech pierwszy rzuci kamieniem. To raczej mało znane elektronarzędzie – zwłaszcza wśród młodych, wolnych strzelców wykończeniówki. A szkoda – niejednokrotnie mogłoby pomóc w szybszym zakończeniu zlecenia wymagającego przycinania małych elementów konstrukcyjnych. Sprzęt tego typu z łatwością przetnie metalowe oraz miedziane rury, kafelki, plastik, drewno, a nawet beton. Modele elektryczne są poręczne, a jeśli nie masz dostępu do prądu, wybierz przecinarkę spalinową.

Podsumowanie

Młodzi adepci wykończeniówki – wasza praca wykonywana w trudzie i znoju będzie bardziej opłacalna, jeśli zdecydujecie się dobrze wyposażyć swoją skrzynkę z narzędziami. Będą z was dumni nie tylko (mama oraz) klienci, ale także prowadzący z programu ,,Usterka” – jeśli uda Wam się spotkać, lepiej pozostawić po sobie dobre wrażenie. Niezależnie od tego, czy ujrzycie swoją twarz w telewizji, czy też nie – życzymy powodzenia w podbijaniu rynku domów oraz mieszkań przeznaczonych do remontu!

Poprzedni artykuł5 sposobów na aranżację wąskiej łazienki
Następny artykułIle kosztuje projekt domu luksusowego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj